borówka amerykańska wysoka sadzonki, szukam !!

borówka amerykańska wysoka sadzonki, szukam !!

Chciałabym zakupić jodłę kaukaską do ogrodu? Nie wiem, czy to dobry pomysł. Jestem początkująca w tej tematyce. Niewiele wiem :) Piszcie. Może polecacie jakieś sprawdzone miejsce sprzedaży sadzonek?

Miki

Posty: 4

 
Jakość jest bardzo ważna. Pamiętaj, że jeśli chodzi o sadzonki krzewów to możesz kupić je w sprawdzonej hurtowni prowadzonej przez sprawdzonych ogrodników. Nigdy nie kupowałam w centrach ogrodniczych. Sadzonki są tutaj źle przechowywane i tracą na jakości. Najlepiej prosto od producenta. Masz wtedy pewność.

Grabow12

Posty: 14

 
Z tego, co wiem, to najlepiej uderzyć prosto do producenta sadzonek krzewów. Podpytuję znajomych, bo dopiero od tamtego roku mam ogród i zaczynam tę przygodę. Od jakości sadzonek bardzo wiele zależy :)

daron64

Posty: 28

 
To moje sprawdzone miejsce zakupu sadzonek. Polecam. Od dawna już współpracuję z nimi i to w sumie najlepsze gospodarstwo ogrodnicze, z którym miałam do czynienia. Zawsze wszystko na czas przysłane, cena nie jest wygórowana i służą doświadczoną pomocą. Mają szeroki wybór sadzonek drzew owocowych http://www.zielonykrzaczek.pl/pl_krzewy_drzewa_owocowe.php.

Złoty

Posty: 18

 
Ja pozostałam przy jodle kaukaskiej. Nie powoduje mi problemów w uprawie, wobec tego nie zmieniam :) Zresztą posiadam ogród po rodzicach i jakoś tak smutno byłoby nie kultywować ich tradycji :) A co do sadzonek to też polecam prywatnych producentów, albowiem masz pewność porządnej jakości.

Czarek

Posty: 13

 
Mam podobny dylemat. Nie wiem nic o świerku pospolitym, a chciałabym zasadzić w ogrodzie. Przydałaby się jakaś fajna strona z dokładnym opisem. Nie mogę niczego takiego znaleźć.

labuh

Posty: 6

 
Szukam sadzonek w hurcie. Jak tylko macie jakiegoś sprawdzonego producenta, to czekam. Mam w planach zakup krzewów owocowych i zależy mi oczywiście na najwyższej jakości. Proszę o informacje jak coś. Dziękuję.

BMGMIREK

Posty: 22

 
Polecam zwrócić się o pomoc do któregoś z gospodarstw ogrodniczych. W takich miejscach zawsze dadzą ci rzetelną odpowiedź. Proponuję na przykład świerk srebrny. Nie jest trudniejszy w uprawie, a o wiele ładniejszy :)

namok

Posty: 10

 
No nie da się ukryć, zwłaszcza jeśli chodzi o sadzonki borówki amerykańskiej lub inne owocowe. Mam nadzieję, że uda mi się znaleźć dobrego producenta. Również szukam właściwego źródła. Nie chciałabym popełnić jakiegoś błędu, który zniechęciłby mnie do prowadzenia mojego nowego ogródka :)

Rico

Posty: 21

 
Jeśli szukasz sadzonek krzewów owocowych, to nie kupuj w marketach. Tam jest bardzo marna jakość. Nie wiadomo w ogóle, czy ci się przyjmie. Lepiej nie ryzykować. A poza tym, jak wybierzesz u ogrodnika, to możesz się nawet potargować. Najlepiej mieć własne zaufane źródło.

tigra32

Posty: 13